Başkandan

Pertevniyalli olmak bir ayrıcalıktır.

Saygıdeğer Pertevniyalliler ve Pertevniyal dostları, 
 
 
Yönetim kurulumuz olarak, Pertevniyalimizin 145. yılı ve derneğimizin 70. yılında; 6 Mayıs 2017 tarihinde yapılan genel kurulda mezunlar camiamızın teveccühü ile seçilmiş bulunuyoruz. Yeni yönetim kurulumuz, 1958 yılı mezunumuzdan 2016 yılı mezunumuza kadar bir nesiller yelpazesini kapsamaktadır; yıllardan beri camiamızda değişik kurumlarda yer alan tecrübeli mezunlarımız olduğu gibi ilk defa aktif olarak kurumlara katılan arkadaşlarımız da bulunmaktadır. Yönetim kurulu üyelerimiz temsil ve yeni projeler üretme bakımından camiamız adına en iyisini gerçekleştirmeye layık, birbirinden değerli mezunlarımızdan oluşmaktadır. 
 
Tarihi geçmişi ile gurur duyduğumuz Pertevniyal camiası Türkiye’yi tüm çeşitlilikleri, farklılıkları ve güzellikleri ile temsil eden en nadide mozaik yapılardan bir tanesidir. Pertevniyal Lisesinden Yetişenler Derneği, Pertevniyal’den yetişenler ve mezunlar camiasının 50 binden fazla mensubu olduğu düşünüldüğünde çok kozmopolit ve çok unsurlu bir topluluğa hitap ettiğinin bilinci içerisindedir. PLYD olarak, 2017 itibariyle 2200 aktif üyemiz ile olan bağlarımızı artırıp daha fazla mezunumuzun camiamıza yönelik projelerde katılımcılığını artırarak, var olan potansiyelimizi daha canlı ve enerjik bir camiaya dönüştürmek için hizmet etmeyi amaçlamaktayız. 
 
Pertevniyal Lisesinden Yetişenler Derneği olarak birincil görevimiz mezunlar camiamızın temsilini sağlamaktır. Misyonumuz, mezunlarımıza yönelik sosyal organizasyon ve etkinlikler düzenleyerek mezunlar arası dayanışmayı artırmaktır. Pertevniyal camiasının yapı taşı ve başat kurumu olan Pertevniyal Lisesi ile beraber diğer kuruluş amaçları belli olan Pertevniyal kurumları ile birlikte uyum içinde camiamıza hizmetler sunmayı hedeflemekteyiz. 
 
PLYD’ye güvenip desteğinizi esirgemediğiniz için teşekkür ederiz. 
 
‘Pertevniyalli olmak bir ayrıcalıktır.’
 
Osman Gültekin
Pertevniyal ’99 mezunu
 
PLYD Başkan (2017-2020)